Velotuur on selleks aastaks läbi!
  UUDISED  
   In english
Avaleht
Tutvustus
Uudised
Ajalugu
Online uudised
Juhend
Registreerimine
Majandamine
Võitjate sõit
Kava
Etapid
Osavõtjad
Protokollid
Pildid
Võitjad läbi aegade
Sponsorid ja toetajad
Lingid

ABC Kompuuter


Saaremaa Jalgrattaklubi Viiking


 

Mart Ojavee tõrjus konkurentide rünnakud

Reede, 15. juuni 2012« tagasi

Velotuuri neljandal etapil käis liidripositsioon Mart Ojaveelt Mihkel Räime ja Alo Jakini käes, kuid kollases särgis alustab laupäeval ikkagi tiitlikaitsja.

Liivalt piki Ranna maanteed kulgenud 164 km pikkusel etapil hakkas juhtuma pärast Viidumäe kruusalõiku.

Asfaldile tagasi jõudes oli suur grupp lagunenud ja liider Mart Ojavee kummipurunemise tõttu maha jäänud. Nii avanes ohtliku lõigu viperusteta läbinud Mihkel Räimel võimalus liidriks tõusta.

„Täna hakati andma juba enne kruusa,“ rääkis Ojaveele 18 sekundit kaotanud saarlaste liider. „Nägin, et Ojavee jäi maha ja mitte ainult mul, vaid ka teistel oli huvi punn põhja lükata. Tegelikult on see igal aastal pärast kruusa nii.“

Räime grupil õnnestuski Ojavee pundi ees saada küll minutiline edu, aga lõpuni seda hoida ei õnnestunud. Mullune võitja püüdis saarlase grupi kinni ja läheb viimasele etapile ikkagi liidrisärgis. „Ei olnud väga palju töömehi, rohkem taheti asja lõhkuda,“ kurtis Räim.

Kruusalõigul kaks kummi lõhkunud Mart Ojaveel tuli sõita kilomeeter tühjade rehvidega. „Pärast kruusa keeratakse gaas põhja ja kes jääb see jääb,“ märkis ta. „Õnneks jäid mulle eespoolt kaks meest appi. Tegime sellist sõitu, et.....“

Ojavee sõnul uskus ta oma võimalusse ja tunnet, et enam järgi ei saa polnud. „Niipalju Saaremaa mehi oli maha jäänud ja seepärast ma ei arvanud, et eespool oleks kedagi kes tõmbama hakkab,“ kirjeldas ta võistlusolukorda.

Jakin ründas

Ajal mil Ojavee püüdis peagruppi kätte saada sõitis pundil omakorda eest ära viis ratturit. Mehed said konkurentide ees pea minutilise edu ja nii tõusis virtuaalseks liidriks juba Alo Jakin, kelle kaotus Ojaveele oli etapi algul 53 sekundit.

„Jakin ei olnud minule niisuur oht ja see oli rohkem saarlaste mure. Aga muidugi tuli tööd teha ja ise enda eest seista, et särk ikka meile jääks,“ rääkis Ojavee.
„Nad said siis minema, kui olime just kõvasti tööd teinud ja lasime korraks hoo maha,“ tõdes Mihkel Räim. „Siis pandi kohe litter ja enam ei suutnud meist tõesti keegi minna. Mõnes mõttes oli hea, et Ojavee tagant järgi tuli, sest meil reaalselt töömehi polnud ja esimestele poleks nii järgi jõudnud.“

„Olin liider ja tundus, et kõik klapib,“ rääkis Alo Jakin, kes lootis, et liidri grupp ei saa peapunti kätte. Paraku nii ei läinud, suur grupp tegi usinalt tööd ja finišis saadi Jakin, Racenajs, Raid ja Suur peaaegu kätte.

„Andsime endast koos Risto Raidiga kõik ja panime niipalju kui torust tuli. Kui oli teada, et ma liidripositsiooni enam ei püüa panin ikka täiega, sest mulle on iga sekund tähtis. Viimasel päeval on kõik võimalik.“

„Püüame hoida teist kohta, see on klubile sama moodi tähtis,“ rääkis Mihkel Räim plaanidest viimasel etapil. „Ma ei tea kas klassikalist sõpruse etappi tehakse, aga me kaitseme särki, etapivõit ei ole meile tähtis,“ rääkis Mart Ojavee.