Velotuur on selleks aastaks läbi!
  UUDISED  
   In english
Avaleht
Tutvustus
Uudised
Ajalugu
Online uudised
Juhend
Registreerimine
Majandamine
Võitjate sõit
Kava
Etapid
Osavõtjad
Protokollid
Pildid
Võitjad läbi aegade
Sponsorid ja toetajad
Lingid

ABC Kompuuter


Saaremaa Jalgrattaklubi Viiking


 

Mihkel Räim: niisama lihtsalt me särki ära ei anna

Neljapäev, 14. juuni 2012« tagasi

Neljapäeval sõidetud Saaremaa velotuuri kolmandal etapil Viljandi – Rapla saadud kuuenda kohaga üldarvestuse teiseks tõusnud Mihkel Räim tahab veel liidrisärgi nimel võidelda.

Kokkuvõttes liidriks tõusnud mullusele võitjale Mart Ojaveele kaotab Mihkel Räim 18 sekundit, kuid sellele vaatamata näeb noor saarlane võimalust kahel järgneval etapil liidrisärgi eest võidelda.

„See saab loomulikult väga raske olema,“ tunnistas rattur. „Aga niisama me liidrisärki ära ei kingi. Anname endast kõik, et teha Ojavee klubi elu võimalikult raskeks.“
Mart Ojavee ei julgenud öelda, et suudab liidrisärk lõpuni hoida, sest Viidumäe kruusalõiguga etapil võib kõike juhtuda. Samas saarlaste rünnakuks kuidagi eriliselt ei valmistuta.

„Tahtjaid ja ründajaid on teisigi. Kui me ainult ühte meest vaatama hakkame siis see kindlasti ei too edu. Püüame niipalju kontrollida kui saab. Kruuusalõik on nagu ta on, see on kõigile ühesugune ja tuleb rahulikult võtta. Ma mõistan kruusa peal sõita, sest olen aastaid kruusateel trennis käinud, olen harjutanud küll ja küll,“ rääkis Ojavee.

Saarlasted hävisid meeskondlikult

Pärast Raplas toimunud finišit oli Mihkel Räim pisut nõutu, sest kuigi individuaalselt tegi ta hea tulemuse, siis enne kolmandat etappi meeskondlikult teisel kohal olnud Viikingi klubi pani taktikaliselt puusse.

144 km pikkusel etapil õnnestus saarlaste liidril saada oma meestest ainsana 22 mehelisse seltskonda, kes pärast Suure-Jaanit peagrupil eest ära sõitis. Konkurentidel oli aga jooksikute hulgas mehi rohkem. Saarlased püüdsid peagruppi küll järgi vedada, kuid kui mõne aja pärast liidrite seltskonnast veel kümme ratturit ära pudenes jäi paremuse selgitamine jooksikute otsustada.

Mihkel Räim ei osanud sõidule hinnangut andes seisukohta võtta. „Individuaalselt sõitsin välja küll hea tulemuse, kuid võistkondlikult hävisime,“ tõdes ta. „Kui peagrupil sõidab eest ära 22 meest ja mina olin saarlastest ainus, siis on see päris häbiväärne. Lasime apsu sisse, sest kaks-kolm oleks meid seal pidanud vähemalt olema.“

Räim lisas, et kui lõpus oleks tal keegi omadest veel abiks olnud, oleks saanud etapivõidule mõelda, aga üksi oli tal teiste vastu raske saada. „Minu edu oleks olnud see, kui oleksime koos grupiga finišisse tulnud, sest tõenäoliselt oleks ma kõige teravama jalaga mees olnud,“ selgitas noormees. „Aga Alo Jakin tõmbas minema. Kuna mina olin Ojaveele kõige ohtlikum, siis mind ei oleks kuhugi lastud ja pidin ootama lõpu peale.“

Etapi võitis Alo Jakin, Gorik Gardeyni ja Janek Tombaku ees.