Velotuur on selleks aastaks läbi!
  UUDISED  
   In english
Avaleht
Tutvustus
Uudised
Ajalugu
Online uudised
Juhend
Registreerimine
Majandamine
Võitjate sõit
Kava
Etapid
Osavõtjad
Protokollid
Pildid
Võitjad läbi aegade
Sponsorid ja toetajad
Lingid

ABC Kompuuter


Saaremaa Jalgrattaklubi Viiking


 

Lätlased pürgivad taas Saaremaa velotuurile

Teisipäev, 06. jaanuar 2009« tagasi

Kui Läti maanteejalgratturid ei ole viimasel kahel aastal Saaremaa velotuuril osalenud, siis järgmisel aastal soovib siinsel võidusõidul võistelda lõunanaabrite klubi Riga.

Riga meeskonna treeneri Vitali Smirnovi sõnul sõidavad selles meeskonnas peamiselt juuniorid ja mõned U23 ratturid, kes kõik on treeneri hinnangul väga perspektiivsed poisid.

“Me oleksime soovinud Saaremaal võistelda juba ka sel aastal, kuid seekord ei sobinud meile velotuuri toimumise kuupäevad,” rääkis Smirnov, lisades, et järgmisel suvel on selles osas kõik korras ja võidusooviga soovitakse valmistuda Läti meistrivõistlusteks.

Vitali Smirnov on Saaremaa velotuuril juba kaks korda osalenud. Esimest korda oli ta siin Egiptuse koondisega ja teist korda Läti profiklubi Rietuma Banka meeskonna eesotsas.

“Teie võidusõit meeldib mulle,” rääkis Smirnov. “Kui see oleks halb võidusõit, siis me sellel osaleda ju ei sooviks.”

Korraldajatele teeb lätlaste soov rõõmu

Saaremaa velotuuri peakorraldaja Riho Räim tunnistas, et lätlaste soov siia võistlema tulla on positiivne. Samas ei osanud ta täpselt öelda, miks meie ühe esindusvõistluse alalised osalejad paaril viimasel aastal võidusõidust kõrvale jäid.

“Kui nad käisid siin Läti koondisega, siis olid nad põhitegijad. Siis aga tekkis Rietuma Banka meeskond, kelle seisus kohustas samas tempos jätkamist, kuid paraku saadi Eesti meeskondade käest pähe. Võib-olla oli see üheks põhjuseks, miks nad enam ei tulnud,” arutles Räim lõunanaabrite eemalejäämise põhjuste üle.

“Praegu plaanivad nad tulla noortega, kellele on selline võidusõit vajalik ja tähtis. Lätlaste jaoks on kindlasti positiivne ka see, et Riia ei ole meist kaugel,” lausus ta.

Räime sõnul lisab lätlaste osalemine ka paraja annuse sportlikku intriigi, segades võidusõidul kaarte. “Mida segasem, seda parem. Eks see sunnib ka Eesti mehi end rohkem mobiliseerima,” lisas ta.

Velotuur sõidetakse

Vaatamata majanduses valitsevale keerulisele olukorrale, on velotuuri korraldajad häälestatud toimumise osas positiivselt. “Jalga pole meile kusagil ette pandud, aga uudiseid kuulates võtab vahel kõhedaks ja tekib küsimus, kas saame hakkama,” rääkis Riho Räim.

“Kui aga võtame selle suuna, et me ei korralda, siis ei saagi sellega hakkama. Võib-olla on vaja midagi muuta, kuid korraldus peab olema tasemel ja velotuuri number peab minema edasi. Kui ei jõua viite päeva, teeme neli ja kui aeg läheb paremaks, siis läheme varasema formaadi juurde tagasi,” oli peakorraldaja optimistlik.


Uudise allikas: Meie Maa
Autor: Alver Kivi