Velotuur on selleks aastaks läbi!
  UUDISED  
   In english
Avaleht
Tutvustus
Uudised
Ajalugu
Online uudised
Juhend
Registreerimine
Majandamine
Võitjate sõit
Kava
Etapid
Osavõtjad
Protokollid
Pildid
Võitjad läbi aegade
Sponsorid ja toetajad
Lingid

ABC Kompuuter


Saaremaa Jalgrattaklubi Viiking


 

Jaan Kirsipuu kolmandale võidule veel ei mõtle

Laupäev, 21. juuni 2008« tagasi

51. Saaremaa velotuuri laupäeval võitnud Jaan Kirsipuu oli võidusõidul parem teist aastat järjest, kuid kolmandale esikohale mees veel ei mõtle, kuigi sellise tulemuseni pole pika ajalooga võistlusel veel ükski rattur jõudnud.
“Eesmärgiks ma seda küll omale ei sea ja seda lubada küll ei julge,” rääkis Jaan Kirsipuu, kes teab, et võit tuleval aastal oleks ajalooline. Mehe sõnul tuli tänavune võit mullusega võrreldes lõpus kergemini kätte.
“Suutsin ise olla õigel ajal õiges kohas,” tunnistas tuuril ühegi etapivõiduta üldesikoha saanud rattur. “Kindlasti oli esimene etapp raske, sest külje tuultega läks seal punt laiali. Aga ülemõistuse raske polnud mul kordagi, püüdsin ennast ikka rohkem tagasi hoida.”
Enda jaoks ühe positiivse momendina tõi Kirsipuu välja asjaolu, et tuur oli tänavu ühe etapi võrra lühem ja see tegi mitmes mõttes tema elu kergemaks.
“Meeskond oli ka tubli, kuigi me polnud tänavu võib-olla konkurentidest niipalju üle, sest tase oli sel aastal kõvem. Sellisel tasemel me konkurente kontrollida ei suutnud, kui mullu,” lisas ta.
Nagu mullugi sai Jaan Kirsipuu liidrisärgi selga eraldistardiga. Kui tookord sõitis ta üle Janek Tombaku, siis tänavu leedulasest rattaprofi Vladimir Smirnovi, keda eestlane ise pidas tõsiseks konkurendiks.
“Smirnovi allajäämine eraldistardis oli mulle väike üllatus,” lausus meie rattaäss. “Kuigi tal purunes kumm, arvestasin sellegi poolest, et ta sõidab veidi kiiremini,” lisas ta.
Viimasel etapil võidu vormistamine
Viimasel, 74 kilomeetri pikkusel Kuressaare tänavatel toimunud etapil sõitis juba teisel ringil peagrupil eest ära viis ratturit. Pärast esimese vahefiniši võitu langes juhtgrupist tehniliste probleemide tõttu saarlaste liider Indrek Rannama. Ülejäänud mehed jagasid omavahel kõik vahefinišid ja lõpus oli kiireim Silver Schulz.
Liidrisärgis etapil sõitnud Jaan Kirsipuule oli üldvõit vaid vormistamise küsimus. “See oli tegelikult kergem, kui ma lootsin,” lausus ta.
“Minu jaoks mtteohtlik selstkond sõitis grupil eest ära ja see murdis lõpuks ka paljude konkurentide moraali. Nii oli kõik vaid vormistamise küsimus, kuigi ka meeskond oli tubli,” rääkis Jaan Kirsipuu.