Velotuur on selleks aastaks läbi!
  UUDISED  
   In english
Avaleht
Tutvustus
Uudised
Ajalugu
Online uudised
Juhend
Registreerimine
Majandamine
Võitjate sõit
Kava
Etapid
Osavõtjad
Protokollid
Pildid
Võitjad läbi aegade
Sponsorid ja toetajad
Lingid

ABC Kompuuter


Saaremaa Jalgrattaklubi Viiking


 

Pütsepa võit tõstis mehe liidriks

Neljapäev, 19. juuni 2008« tagasi

Võitluses velotuuri üldvõidule sõitis Viljandi-Rapla etapil väga aktiivselt Janek Tombak, kes võitis kaks vahefinišit, kus kogus kuus preemiasekundit. Mees pingutas tõsiselt ka finišivõidu nimel, kuid konkurendid olid siiski kiiremad ja nii tuli tal leppida 12. kohaga.
Liidriks tõusis aga Erki Pütsep, kes edestab 6 sekundiga leedulast Vladimir Smirnovi ning 20 sekundiga Janek Tombakut ja Jaan Kirsipuud.
Erki Pütsep võitis Saaremaa velotuuri kuusteist aastat tagasi ja mees tunnistas, et tal poleks midagi selle vastu kui ta ka tänavu oleks parim. Vähemalt mõne etapivõidu soovis ta võtta ja see eesmärk sai Raplas täidetud.
“Mingeid konkreetseid eesmärke ma esialgu ei sea ja võtan päeva korraga,” rääkis profirattur. “Eks etapid näitavad, milliseks plaanid kujunevad. Kui ma enne eraldistarti veel ees olen, eks siis punnitan ikka täiega lõpuni ja kui olen võimeline võitma, siis lähen ikka võidu peale.”
Rannama Raplas seekord kolmas
Kui eelmisel aastal sai Indrek Rannama Raplas oma esimese etapivõidu Saaremaa velotuuril, siis neljapäeval sõidetud 137 kilomeetri pikkusel etapil, mis startis Viljandist lõpetas saarlane kolmandana.
Väga aktiivselt kulgenud ja rohkete lahtirebimiskatsetega võidusõidul said 25 meest otsustavalt eest umbes 20 kilomeetrit enne lõppu. Lõplikult pandi kõik paika Rapla ringi viimasel neljal kilomeetril, kui mitmete lahtirebimiskatsete järel said 25 mehelisel grupil eest omakorda kuus ratturit, kelle hulgas ka Indrek Rannama.
Finišispurdis pidi maakonna esirattur tunnistama aga Erki Pütsepa ja Sander Maasingu paremust.
“Teine koht oli täna minu jaoks maksimum,” tõdes saarlane, kelle sõnul oleks ta võinud lõpukiirusega edestada küll Sander Maasingut, aga Erki Pütsepa poleks ta suutnud võita.
“Lõpus proovisid mehed korda mööda tõmmata ja paar kilti enne lõppu sain Pütsepa taga ilusti tulema. See pani kohtade osas palju paika,” lisas Rannama, kelle sõnul oli teisel etapil esimese sõiduga võrreldes enesetunne palju parem ja see lubab loota Saaremaal veelgi teravamat jalga.